casso renaissance

Proč právě magnetoterapii

Zásadním pokrokem při léčbě avaskulární kostní nekrózy je elektromagnetické pulzní pole (PEMF), které snižuje výskyt progrese osteonekrózy femorální hlavy v časném stádiu. Má pozitivní vliv na tvorbu kosti, snižuje aktivitu receptoru a zvyšuje a obnovuje kostní hmotu. Magnetoterapie snižuje pocit bolesti, je neinvazivní, bez návyků, pomáhá při obnově tkání a buněk a v neposlední řadě ji lze využít v domácím prostředí.

Diagnóza

Avaskulární kostní nekróza znamená odumření části kostní hmoty v důsledku narušení jejího cévního zásobení. Důležité je, že poškození kosti v tomto případě nesouvisí s infekcí. Osteonekróza femorální hlavy je koncovým bodem chorobného procesu, který je výsledkem nedostatečného průtoku krve a nekrózy kostních tkání, což vede k nestabilitě kloubů, kolapsu femorální hlavy, artritidě kloubu a totální náhradě kyčle.

Příčiny

 • poškození cévního zásobení, např. poškození tepny úlomkem kosti při zlomenině
 • vznik krevních sraženin
 • ozařování blízkých nádorů, po aplikaci chemoterapie
 • dekompresní nemoc, z léků (užívání kortikoidů), dědičné choroby
 • nadměrné pití alkoholu, kouření, cukrovka, srpkovitá anémie, následky zlomenin
avaskularni kostni nekroza

Projevy

Avaskulární nekróza kosti bývá zprvu nenápadná a postižený člověk nemusí mít žádné potíže. Postupně se ovšem v daném místě objevuje pocit bolesti, u kterého se postupně zvyšuje intenzita. Je-li postižená oblast kosti v těsné blízkosti některého kloubu, objevuje se bolest s narušením hybnosti v daném kloubu.

Klinické studie

 • Indian Journal of Orthopaedics 2009, 43; 1, 17—21
  Leo Massari, Milena Fini, Ruggero Cadossi, Stefania Setti, GianCarlo Traina
  Windisch*,1, W. Kolb2, E. Röhner1, M. Wagner1, A. Roth1, G. Matziolis1 and A. Wagner1 – The Open Orthopaedics
 • Journal, 2014, 8, 125-129 Invasive Electromagnetic Field Treatment in Osteonecrosis of the Femoral Head: A Prospective Cohort Study
  Biomedical Science and Engineering, 2014, 7, 252-257
 • Juan L. Cebrián, Guillermo L. Milano, Alberto Francés, Yaiza Lopiz, Fernando Marco, Luis López-Durán
  Role of Electromagnetic Stimulation in the Treatment of Osteonecrosis of the Femoral Head in Early Stages

Do studie bylo zařazeno 117 pacientů s osteonekrózou femorální hlavy. Průměrný věk účastníků byl okolo 42 let. Při testování se porovnávaly výsledky mezi klasickými léčebnými metodami a terapií PEMF (pulzní magnetické pole). Doba léčby pomocí PEMF trvala 8 hodin denně (v určitých časových sekvencích), po dobu zhruba 6 měsíců, a klasická léčebná metoda měla průměrnou dobu trvání 8 měsíců.

Účastníci trpěli s jednostrannou nebo oboustrannou osteonekrózou femorální hlavy léčenou pomocí PEMF v kombinaci s jádrovou dekompresí a autologními kostními štěpy. Další byly testováni na základě obsahu kortikoidů a steroidů.

Ve studii byly shromážděny klinické informace na začátku léčby a v době sledování, pro porovnání výsledků mezi PEMF a léčebnými metodami. PEMF má pozitivní vliv na angiogenezi a osteogenezi, stimuluje čerstvé zlomeniny.  Má pozitivní dlouhodobý účinek ve vztahu k remodelaci kostí a ochraně chondrocytů. Největší ukazatel mezi klasickými léčebnými metodami a PEMF je ukazatel bolesti (p= hodnota bolesti; p<0,05). 63 % pacientů nemělo bolesti po léčbě PEMF, zatímco 26 % mělo bolesti střední intenzity, zbylých 11 % mělo vyšší fází nemoci.

Přínos magnetoterapie

Snižuje výskyt progrese osteonekrózy femorální hlavy v časném stádiu.

Magnetoterapie má pozitivní vliv na tvorbu a obnovu kostí a buněk. Více než 60 % účastníků vykazuje nulové bolesti po léčbě PEMF (pulzní elektromagnetické pole), stimuluje metabolismus kostí a posiluje jejich strukturu, urychluje proces hojení (zvláště poúrazové stavy).

Vyberte si magnetoterapeutický přístroj a ihned začněte s aplikací magnetoterapie

K výše popsané oblasti aplikace doporučujeme výběr z následujících přístrojů.

Kontaktujte nás právě teď a již za několik hodin můžete mít magnetoterapeutický přístroj u Vás doma nebo kdekoliv, kde ho potřebujete a začít ho používat. Náš specializovaný poradce je připraven Vám zdarma odpovědět na Vaše dotazy. Spojit se s námi můžete na bezplatném čísle 800 400 411 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

lettino renaissance

Kombinace lůžkového aplikátoru střední velikosti a malého plochého aplikátoru pro intenzivnější lokální aplikaci.

medico

Univerzální léčebný komplet obsahuje tři specializované aplikátory – kruhový CAVO, široký zádový PIANO a malý plochý MANIC pro intenzivní, lokální aplikaci. Tento komplet nabízí široké možnosti využití.

siecco

Díky „lehátkovému“ aplikátoru působí současně na celé tělo kromě hlavy. Nejvhodnější pro celkovou regeneraci a úsporu času. Aplikace probíhá v leže, tedy za plného komfortu pohodlí. Obsahuje i malý, lokální aplikátor pro intenzivní aplikaci.

Zeptejte se našich poradců, jak pomůže magnetoterapie Renaissance® právě Vám.